ETUSIVU
UUTISET
SÄÄNNÖT
MAHL
LAPSET
NUORET
AIKUISET
SENIORIT
NAISET
ILMOITTAUDU
HANKKEET
LAJIT
JALKAPALLO
JALKAPALLON TALVISARJA
JÄÄKIEKKO
JÄÄKIEKKO +40
PUUMALIIGA
SALIBANDY
SALIBANDY MANAGER
KAUKALOPALLO
JÄÄPALLO
PINGIS
POKERI
KALASTUS
GOLF
PMT TURNAUKSET
KORTTELITOIMINTA
2017 MAHL JALKAPALLO TASONMITTAUS
Otteluohjelma: 2017 MAHL JALKAPALLO TASONMITTAUS
MD
#
Division
PVM.
Aika
Koti
Vieras
Tulos
Raportti
1
1
Lohko A
15.05.2017
18:00 h
FC Probba
-
FC Muulinpotku
0 - 2
4:00'
Topi Pulkkinen (1)
12:00'
Topi Pulkkinen (1)
36'
Niki Heinikangas (1)
1
2
Lohko B
15.05.2017
18:00 h
Lost Cause
-
FC RedHorse
2 - 2
10:00'
Jani Pöyhönen (1)
35:00'
Timo Sariola (1)
17:00'
Max Attenberg (1)
33:00'
Olli Kilpeläinen (1)
1
3
Lohko A
15.05.2017
18:45 h
AC KB
-
FC Probba
2 - 2
17:00'
Juha Hämäläinen (1)
20:00'
Juha Hämäläinen (1)
13:00'
Olatunji Toyeeb Amoo (1)
18:00'
Erkka Jussila (1)
28:00'
Daniel Collinson (1)
1
4
Lohko B
15.05.2017
18:45 h
FC Gather
-
Lost Cause
1 - 3
2:00'
Patrick Lindgren (1)
13:00'
Timo Sariola (1)
14:00'
Harri Taskinen (1)
34:00'
Timo Sariola (1)
1
5
Lohko A
15.05.2017
19:30 h
FC Muulinpotku
-
FC Hazard
1 - 2
20'
Juho Liikanen (1)
09'
Jarkko Hämäläinen (1)
26'
Jarkko Hämäläinen (1)
1
6
Lohko B
15.05.2017
19:30 h
FC RedHorse
-
Syke
0 - 1
11'
Sami Siitari (1)
14'
Reima Hämäläinen (1)
36'
Pirkka Multaharju (1)
1
7
Lohko A
15.05.2017
20:15 h
Taloasema
-
AC KB
3 - 2
14'
Sami Pöllänen (1)
28'
Sami Pöllänen (1)
30'
Iiro Memonen (1)
07'
Jaakko Inkilä (1)
19'
Jaakko Inkilä (1)
1
8
Lohko B
15.05.2017
20:15 h
Lähemäki Bar
-
FC Gather
1 - 2
14'
Heikki Turunen (1)
09'
Tuomas Kammonen (1)
23'
Asko Reponen (1)
1
10
Lohko B
15.05.2017
21:00 h
Lähemäki Bar
-
Syke
0 - 4
11'
Jouni Haatainen (1)
25'
Henri Hämäläinen (1)
28'
Jani Voutilainen (1)
35'
Henri Hämäläinen (1)
36'
Pirkka Multaharju (1)
1
9
Lohko A
15.05.2017
21:00 h
Taloasema
-
FC Hazard
5 - 2
18'
Antti Kajakoski (1)
26'
Atte Ojanen (1)
28'
Iiro Memonen (1)
33'
Veikka Kortelainen (1)
36'
Veikka Kortelainen (1)
12'
Henri Viljakainen (1)
22'
Henri Viljakainen (1)
2
11
Lohko C
16.05.2017
19:50 h
Lakeside Hoppers
-
Team KalU
2 - 8
04'
Mikko Kivistö (1)
13'
Tomi Kuitunen (1)
10'
Santeri Tiirikainen (1)
15'
Santeri Tiirikainen (1)
21'
Samuel Damski (1)
24'
Santeri Tiirikainen (1)
26'
Olli Pöntinen (1)
28'
Santeri Tiirikainen (1)
31'
Santeri Tiirikainen (1)
36'
Samuel Damski (1)
2
12
Lohko C
16.05.2017
19:50 h
Kulmanpojat JK
-
FC Aarnikotkat
0 - 1
35'
Antti Eronen (1 | RP)
36'
Anssi Luukkonen (1)
2
13
Lohko C
16.05.2017
20:30 h
Team KalU
-
Kulmanpojat JK
6 - 0
03'
Niko Vilen (1)
20'
Samuel Damski (1)
23'
Akseli Mast (1)
28'
Santeri Tiirikainen (1)
32'
Olli Pöntinen (1)
34'
Santeri Tiirikainen (1)
36'
Jouni Lahtinen (1)
2
14
Lohko C
16.05.2017
20:30 h
FC Aarnikotkat
-
FC Puujalat
1 - 10
36'
Antti Eronen (1)
02'
Jari Lepistö (1)
11'
Niklas Kurvinen (1)
15'
Jesse Kiukas (1)
15'
Iivo Hokkanen (1)
22'
Niklas Kurvinen (1)
23'
Niko Laakkonen (1)
26'
Iivo Hokkanen (1)
27'
Niko Laakkonen (1)
31'
Roope Vehviläinen (1)
33'
Iivo Hokkanen (1)
2
15
Lohko C
16.05.2017
21:10 h
Lakeside Hoppers
-
FC Puujalat
1 - 12
14'
Mikko Kivistö (1)
01'
Roope Vehviläinen (1)
03'
Roope Vehviläinen (1)
04'
Niko Laakkonen (1)
06'
Topi Taskinen (1)
08'
Henri Pulkkinen (1)
16'
Topi Taskinen (1)
19'
Jani Savolainen (1)
21'
Topi Taskinen (1)
30'
Niklas Kurvinen (1)
31'
Roope Vehviläinen (1)
35'
Iivo Hokkanen (1)
36'
Roope Vehviläinen (1)
3
16
Lohko C
22.05.2017
18:00 h
FC Puujalat
-
Team 70´s
4 - 0
16'
Pekka Lahikainen (1)
26'
Jesse Kiukas (1)
26'
Niklas Kurvinen (1)
32'
Jere Liukkonen (1)
36'
Juho Tikka (1)
3
17
Lohko A
22.05.2017
18:00 h
FC Hazard
-
XON
0 - 3
03'
Juuso Hämäläinen (1)
22'
Mikko Toivanen (1)
33'
Lauri Oksaranta (1)
20'
Riku Lehtimäki (1)
36'
Riku Lehtimäki (1)
3
18
Lohko C
22.05.2017
18:45 h
FC Puujalat
-
Pöyryn Pantterit
1 - 1
12'
Jesse Kiukas (1)
32'
Manu Björninen (1)
3
19
Lohko A
22.05.2017
18:45 h
FC Hazard
-
Conkarit
1 - 3
14'
Jarkko Hämäläinen (1)
17'
Mikko Kontti (1)
24'
Tuukka Forssel (1)
26'
Petri Isokuortti (1)
3
20
Lohko C
22.05.2017
19:30 h
FC Aarnikotkat
-
Team 70´s
2 - 1
02'
Antti Eronen (1)
36'
Kimmo Halinen (1)
3
21
Lohko A
22.05.2017
19:30 h
XON
-
Taloasema
3 - 3
03'
Mikko Toivanen (1)
09'
Mikko Toivanen (1)
29'
Mikko Toivanen (1)
07'
Sami Kämppi (1)
23'
Mikko Sundberg (1)
28'
Veikka Kortelainen (1)
3
22
Lohko C
22.05.2017
20:15 h
Pöyryn Pantterit
-
Lakeside Hoppers
4 - 0
07'
Manu Björninen (1)
14'
Mika Paajanen (1)
24'
Risto Pasonen (1)
36'
Risto Pasonen (1)
36'
Ville Mäkinen (1)
3
23
Lohko A
22.05.2017
20:15 h
FC Muulinpotku
-
Conkarit
6 - 1
06'
Joonas Puolakka (1)
10'
Juho Liikanen (1)
22'
Tomas Haapea (1)
32'
Joonas Puolakka (1)
33'
Topi Pulkkinen (1)
35'
Juho Liikanen (1)
11'
Timo Mouhu (1)
3
24
Lohko C
22.05.2017
21:00 h
Lakeside Hoppers
-
FC Aarnikotkat
2 - 2
16'
Mikko Kivistö (1)
22'
Pasi Laitinen (1)
07'
Antti Eronen (1)
24'
Teemu Vainio (1)
36'
Ari Kinnunen (1)
26'
Janne Roponen (1)
3
25
Lohko A
22.05.2017
21:00 h
Taloasema
-
FC Muulinpotku
2 - 4
15'
Antti Kajakoski (1)
24'
Antti Kajakoski (1)
11'
Oskari Koponen (1)
14'
Joonas Puolakka (1)
17'
Tomas Haapea (1)
30'
Tomas Haapea (1)
4
26
Lohko B
23.05.2017
18:00 h
Lost Cause
-
Lähemäki Bar
10 - 0
08'
Jarmo Rautiainen (1)
09'
Timo Sariola (1)
13'
Jussi Haapalainen (1)
16'
Harri Taskinen (1)
27'
Timo Sariola (1)
29'
Jussi Haapalainen (1)
31'
Markku Kakriainen (1)
32'
Keijo Karvinen (1)
32'
Henri Hokkanen (1)
34'
Markku Kakriainen (1)
36'
Jari Muinonen (1)
4
27
Lohko A
23.05.2017
18:00 h
FC Probba
-
Taloasema
1 - 1
03'
Erkka Jussila (1)
15'
Sami Kämppi (1)
4
28
Lohko B
23.05.2017
18:45 h
Wilmert
-
Lähemäki Bar
5 - 2
18'
Esa Nissinen (1)
24'
Antti Pöyry (1)
29'
Esa Nissinen (1)
32'
Esa Nissinen (1)
33'
Antti Pöyry (1)
06'
Aki Tuhkanen (1)
31'
Joni Pöysti (1)
4
29
Lohko A
23.05.2017
18:45 h
Conkarit
-
Taloasema
1 - 8
14'
Mika Hokkanen (1)
09'
Iiro Memonen (1)
12'
Veikka Kortelainen (1)
16'
Iiro Memonen (1)
18'
Jesse Matson (1)
28'
Juhani Kortelainen (1)
30'
Veikka Kortelainen (1)
31'
Veikka Kortelainen (1)
33'
Juuso Kuronen (1)
4
30
Lohko B
23.05.2017
19:30 h
Canarian Pallo
-
Lost Cause
1 - 1
15'
Petri Piispa (1)
07'
Timo Sariola (1)
4
31
Lohko A
23.05.2017
19:30 h
XON
-
FC Probba
2 - 1
12'
Ville Nuutilainen (1)
24'
Ville Nuutilainen (1)
08'
Olatunji Toyeeb Amoo (1)
13'
Mikko Tiusanen (1)
4
32
Lohko B
23.05.2017
20:15 h
FC Gather
-
Wilmert
1 - 3
33'
Mika Hyytiäinen (1)
25'
Esa Puranen (1)
29'
Esa Nissinen (1)
36'
Ville Haapanen (1)
4
33
Lohko A
23.05.2017
20:15 h
AC KB
-
Conkarit
5 - 0
03'
Eetu Tirranen (1)
11'
Ande Matilainen (1)
15'
Jaakko Inkilä (1)
25'
Eider Ramos (1)
34'
Eider Ramos (1)
36'
Niko Sistonen (1)
4
34
Lohko B
23.05.2017
21:00 h
Canarian Pallo
-
FC Gather
4 - 2
06'
Eemil Haimilahti (1)
19'
Juho Pekonen (1)
27'
Petri Piispa (1)
32'
Jyri Paukkunen (1)
04'
Patrick Lindgren (1)
30'
Aleksi Liikanen (1 | RP)
4
35
Lohko A
23.05.2017
21:00 h
XON
-
AC KB
2 - 0
12'
Mikko Toivanen (1)
20'
Juuso Hämäläinen (1)
5
36
Lohko A
29.05.2017
18:00 h
FC Probba
-
FC Hazard
1 - 0
23'
Valtteri Heinilä (1)
22'
Tommi Häyrinen (1)
36'
Vili Nieminen (1)
5
37
Lohko C
29.05.2017
18:00 h
Kulmanpojat JK
-
Lakeside Hoppers
3 - 1
04'
Roni Kyllönen (1)
26'
Joonas Immonen (1)
35'
Aaron Heikkinen (1)
09'
Mikko Kivistö (1)
5
38
Lohko A
29.05.2017
18:40 h
Conkarit
-
FC Probba
0 - 4
04'
Nico Lappi (1)
21'
Mikaela Urpalainen (1)
26'
Konsta Pajarinen (1)
34'
Daniel Collinson (1)
36'
Vili Nieminen (1)
5
39
Lohko C
29.05.2017
18:40 h
Team 70´s
-
Lakeside Hoppers
1 - 2
04'
Antti Partanen (1)
06'
Heikki Nyman (1)
13'
Sami Kinnunen (1)
5
40
Lohko A
29.05.2017
19:20 h
AC KB
-
FC Hazard
1 - 3
27'
Janne Haapiainen (1)
07'
Janne Lamberg (1)
18'
Mikko Haverinen (1)
29'
Juuso Neuvonen (1)
5
41
Lohko C
29.05.2017
19:20 h
Pöyryn Pantterit
-
Kulmanpojat JK
2 - 0
23'
Joni Niemi (1)
36'
Juuso Saltiola (1)
36'
Ville Mäkinen (1)
5
42
Lohko A
29.05.2017
20:00 h
Conkarit
-
XON
1 - 2
28'
Timo Mouhu (1)
09'
Juuso Hämäläinen (1)
12'
Mikko Toivanen (1)
5
43
Lohko C
29.05.2017
20:00 h
Team KalU
-
Team 70´s
6 - 1
17'
Santeri Tiirikainen (1)
19'
Roope Silvennoinen (1)
20'
Samuel Damski (1)
25'
Antti Parkkinen (1)
30'
Santeri Tiirikainen (1)
31'
Samuel Damski (1)
03'
Niko Pajunen (1)
5
44
Lohko A
29.05.2017
20:40 h
FC Muulinpotku
-
AC KB
1 - 0
28'
Juho Liikanen (1)
36'
Niki Heinikangas (1)
5
45
Lohko C
29.05.2017
20:40 h
Pöyryn Pantterit
-
Team KalU
2 - 4
15'
Manu Björninen (1)
24'
Manu Björninen (1)
05'
Samuel Damski (1)
12'
Niko Vilen (1)
22'
Santeri Tiirikainen (1)
23'
Samuel Damski (1)
5
46
Lohko A
29.05.2017
21:20 h
XON
-
FC Muulinpotku
4 - 2
03'
Mikko Toivanen (1)
29'
Sami Lepistö (1)
30'
Mikko Tiusanen (1)
30'
Mikko Tiusanen (1)
35'
Mikko Toivanen (1)
15'
Kalle Keränen (1)
24'
Juho Liikanen (1)
6
47
Lohko C
30.05.2017
18:00 h
Kulmanpojat JK
-
FC Puujalat
0 - 5
04'
Pekka Lahikainen (1)
10'
Topi Taskinen (1)
16'
Niklas Kurvinen (1)
29'
Niklas Kurvinen (1)
33'
Iivo Hokkanen (1)
36'
Juho Tikka (1)
6
48
Lohko B
30.05.2017
18:00 h
Lost Cause
-
Syke
1 - 2
30'
Joonas Luhanko (1)
06'
Petteri Maisonen (1)
24'
Petteri Maisonen (1)
20'
Timo Sariola (1)
6
49
Lohko C
30.05.2017
18:40 h
Team 70´s
-
Kulmanpojat JK
3 - 2
03'
Ville Manninen (1)
12'
Antti Pajunen (1)
17'
Otto Liikanen (1)
25'
Mikko Kohvakka (1)
27'
Roni Kyllönen (1)
6
50
Lohko B
30.05.2017
18:40 h
Wilmert
-
Lost Cause
1 - 6
07'
Antti Pöyry (1)
02'
Henri Hokkanen (1)
11'
Jani Pöyhönen (1)
12'
Henri Hokkanen (1)
17'
Joonas Luhanko (1)
21'
Jani Pöyhönen (1)
29'
Timo Sariola (1)
6
51
Lohko C
30.05.2017
19:20 h
Team KalU
-
FC Puujalat
2 - 4
12'
Santeri Tiirikainen (1)
28'
Samuel Damski (1)
09'
Iivo Hokkanen (1)
13'
Jere Liukkonen (1)
25'
Pekka Lahikainen (1)
34'
Niko Laakkonen (1)
31'
Aapo Jurvelin (1)
6
52
Lohko B
30.05.2017
19:20 h
FC Gather
-
Syke
0 - 1
21'
Pirkka Multaharju (1)
36'
Heikki Honkanen (1)
6
53
Lohko C
30.05.2017
20:00 h
Team 70´s
-
Pöyryn Pantterit
2 - 1
04'
Niko Pajunen (1)
31'
Unknown Person (1)
15'
Joonas Ruhanen (1)
11'
Joni Niemi (1)
6
54
Lohko B
30.05.2017
20:00 h
Wilmert
-
Canarian Pallo
2 - 4
14'
Esa Puranen (1)
26'
Esa Nissinen (1)
04'
Petri Piispa (1)
06'
Petri Piispa (1)
18'
Jonni Kuitunen (1)
20'
Juho Roos (1)
6
55
Lohko C
30.05.2017
20:40 h
FC Aarnikotkat
-
Team KalU
1 - 5
10'
Kimmo Halinen (1)
09'
Niko Vilen (1)
22'
Santeri Tiirikainen (1)
28'
Markus Kurki (1)
34'
Aapo Jurvelin (1)
35'
Santeri Tiirikainen (1)
21'
Juhana Hirn (1)
6
56
Lohko B
30.05.2017
20:40 h
FC RedHorse
-
FC Gather
1 - 0
30'
Max Attenberg (1)
36'
Valtteri Viitanen (1)
6
57
Lohko C
30.05.2017
21:20 h
Pöyryn Pantterit
-
FC Aarnikotkat
5 - 1
19'
Joni Niemi (1)
25'
Juuso Saltiola (1)
27'
Teppo Lindgren (1)
30'
Teemu Saltiola (1)
33'
Joni Niemi (1)
09'
Teemu Vainio (1)
6
58
Lohko B
30.05.2017
21:20 h
Canarian Pallo
-
FC RedHorse
1 - 0
34'
Juho Pekonen (1)
36'
Eetu Sviili (1)
7
59
Lohko B
31.05.2017
19:30 h
Syke
-
Wilmert
2 - 2
11'
Henri Hämäläinen (1)
36'
Henri Hämäläinen (1 | RP)
06'
Mikael Lindberg (1)
10'
Lasse Malhonen (1)
7
60
Lohko B
31.05.2017
19:30 h
Lähemäki Bar
-
FC RedHorse
0 - 4
05'
Max Attenberg (1)
07'
Max Attenberg (1)
17'
Olli Kilpeläinen (1)
30'
Iiro Kurttila (1)
36'
Valtteri Viitanen (1)
7
61
Lohko B
31.05.2017
20:15 h
Syke
-
Canarian Pallo
0 - 0
36'
Heikki Honkanen (1)
36'
Eetu Sviili (1)
7
62
Lohko B
31.05.2017
20:15 h
FC RedHorse
-
Wilmert
1 - 2
02'
Tuure Lahti (1)
11'
Antti Pöyry (1)
34'
Lasse Malhonen (1)
7
63
Lohko B
31.05.2017
21:00 h
Canarian Pallo
-
Lähemäki Bar
2 - 0
08'
Ilmari Oksa (1)
30'
Ilmari Oksa (1)
36'
Eetu Sviili (1)
Jalkapallo
Etusivu
Lajisäännöt